Péče o květiny - 2. díl - Růže

Růže jsou krásné květiny, které jsou i velmi oblíbené. Péče o ně nevyžaduje zvláštní přístup, ale i přesto považujeme za důležité zmínit několik věcí, které pomohou vaší kytici k delšímu životu a přinesou vám tak do vašeho domova krásu na dlouhou dobu.

Pokud růžím ve vaší kytici začnou "padat hlavičky", tedy pokud se květy začnou pomalu ohýbat, tak je to způsobeno nedostatečným přísunem vody do květu. I přesto, že je kytice umístěna ve váze s vodou, tak může být květ růže nedostatečně zásoben - mohou za to buď málo seříznuté stonky a nebo vzduchové bubliny, které se do stojnku z vody dostávají.

Abychom se tomuto jevu vyvarovali, dáváme do vázy vždy vlažnou vodu a růže řádně (alespoň 3cm) seřízneme šikmým řezem. Pokud již růže "sklánějí hlavičky", tak je vložte na 30 vteřin do horké vody (jen stonky!) a následně seřízněte a vložte zpět do vázy.

Černají-li okvětní lístky vašich červených růží, tak se nemusíte obávat o jejich "zdraví". Černání okvětních lístků, zejména okrajových, je normálním jevem, které se u červených růží objevuje a neznamená příznak žádné choroby.

Svátek slaví
Dnes: Irena
Zítra: Rudolf

Nakupujte květiny online. 151 míst pro osobní odběr, výhodná cena a to vše bez čekání.