Význam barev květin a kytic

I barvy květin nebo kytic mají svoji symboliku. Každá barva květiny od tmavě červené Růže až po zářivě žlutý Narcis nabízí bohatý a smysluplný příběh. Výběr barvy kytice může být stejně důležitý jako druh květiny.

 • Zjistěte co barvy jednotlivých květin nebo kytic mohou znamenat:
  • Modré květiny a kytice

   Světle modré odstíny Hortenzie nebo syté odstíny Irisu uklidní obavy a přináší mír, otevřenost a klid. Svěží kytice plné modrých květin nabízí chladivou protilátku proti úzkosti. Prohlédněte si náš výběr kytic s modrými květinami.

  • Růžové květiny a kytice

   Růžové květiny symbolizují noblesu a štěstí. Bez ohledu na tvar květu, růžové květiny vyjadřují mládí, nevinnost a radost se života. Prohlédněte si náš výběr kytic s růžovými květinami.

  • Fialové květiny a kytice

   Fialové květiny reprezentují důstojnost, hrdost a úspěch. Ať jsou svázány v kytici s jinými barvami nebo samostatně, představují obdiv. Prohlédněte si náš výběr kytic s fialovými květinami.

  • Červené květiny a kytice

   Červené květiny představují energii, která má sílu měnit jinak nenápadnou květinu na podstatu touhy, síly a vášnivé lásky. Kytice plná červených květů je symbolem krásy, odvahy a tepla. Prohlédněte si náš výběr kytic s červenými květinami.

  • Bílé květiny a kytice

   Bílé květiny jsou často spojeny s nevinností, pokorou a úctou. Evokují jednoduchou krásu. Kytice, kterým dominuji bílé květy, představují skromnost a eleganci. Prohlédněte si náš výběr kytic s bílými květinami.

  • Žluté květiny a kytice

   Žluté květiny navozují pocity radosti a bezstarostnost. Symbolizují, ale také přátelství. Kyticí překypující žlutými květinami pošlete zprávu o nových začátcích a štěstí. Prohlédněte si náš výběr kytic se žlutými květinami.

  • Oranžové květiny a kytice

   Oranžové květiny symbolizující energii a nadšení. Kytice vytvoření s oranžových květin vyjadřují důvěru, spokojenost a chuť do života. Prohlédněte si náš výběr kytic s oranžovými květinami.

Svátek slaví
Dnes: Irena
Zítra: Rudolf

Nakupujte květiny online. 151 míst pro osobní odběr, výhodná cena a to vše bez čekání.